Зал птахів демонструє різноманіття пташиного царства усіх куточків Землі. У ньому представлено 1 000 видів птахів, що становить близько 1/10 від усього їхнього різноманіття. По периметру залу колекції розташовані у систематичному порядку. У центрі залу розташована панорама, яка демонструє поширення птахів у тихоокеанському регіоні – від Антарктиди до помірних широт Азії та Північної Америки.

Кожен із континентів вказує на унікальні групи птахів. Зокрема, Антарктида представляє не лише пінгвінів Spheniscidae, але й представників родин Бакланових Phalacrocoracidae, Сивкових Charadriidae та Буревісникових Procellariidae. Одночасно видно, що пінгвіни у свою чергу, поширені також на півдні Австралії та Південної Америки. Австралія виступає «континентом папуг», Південно-Східна Азія – «континентом куроподібних» птахів, зокрема великих і гарних, як: павичі Pavo cristatus, трагопани Tragopan sp., аргуси Rheinardia ocellata, фазани Phasianidae…

Серед експонатів залу – рідкісні та ендемічні види, зокрема: какапо Strigops habroptilus, кеа Nestor meridionalis, лорі синій Vini peruviana, пірникоза Тачановського Podiceps taczanowskii, чирка оклендська Anas auklandica, журавель трубач Psophia sp., кульон тонкодзьобий Numenius tenuirostris та багато інших. У польоті, під стелею, представлено кондора антського Vultur gryphus, птаха з найбільшим розмахом крил. Одночасно, у залі знаходяться набільший нелітаючий птах світу – страус африканський Struthio camelus та найбільший літаючий птах України – дрохва Otis tarda; найменші птахи світу та України – колібрі Trochilidae й золотомушки Regulus sp. (відповідно).

Окремо, у залі представлено колекції пташиних яєць та гнізд, від найменших до найбільших, з порівнянням їх із муляжами вимерлих птахів – гагарки безкрилої Pinguinus impennis, моа Dinornithiformes та епіорніса Aepyornis sp.

 

Систематичний список експонатів

 

 

Вибачте будь-ласка, сторінка в стадії розробки

Простите пожалуйста, страница в стадии разработки

Excuse me please, page under development