Україна приєдналася до ICCROM

04.02.2016

Міжнародний центр вивчення консервації та реставрації культурної спадщини ICCROM оголосив про приєднання держави Україна до цієї організації, що налічує у своїх рядах 135 членів. "ICCROM вітає Україну у своїй громаді держав-членів, і сподівається на подальшу співпрацю", - йдеться в офіційному повідомленні на веб-сайті організації.

Процес вступу України до ICCROM розпочався близько 10 років тому. 7 жовтня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про приєднання України до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей” (реєстр. №0061 від 11.09.2015 року), за який проголосувало 258 депутатів. 
Позитивне рішення щодо членства України дає нам у першу чергу доступ до новітніх технологій реставраційної справи, які вже застосовуються в світі. Приєднання України до Міжнародного вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) передбачено Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 847-р.
Міжнародний центр досліджень у галузі консервації та реставрації культурних цінностей (ІККРОМ) було утворено в 1956 p. Він займається збиранням, вивченням і розповсюдженням документації, координацією досліджень, сприяє в підготовці фахівців, надає допомогу та рекомендації з питань охорони і реставрації культурних цінностей.  

"Музейний простір"

» Всі новини