Щастя орнітолога ...

28.05.2016

Звичайно щастя є, з цим навряд чи хтось буде сперечатися. Але для різних людей воно зовсім різне, хоча останнім часом все більше асоційоване з матеріальними благами. Для людей, що займаються наукою, матеріальна складова зазвичай відходить на другий план, хоча і вона важлива. Але в будь-якому випадку на першому місці стоїть бажання відкриття, а везе далеко не всім!
22 травня нинішнього року всі новинні орнітологічні ресурси облетіла радісна звістка, в Бразилії знайдена птах, що значилася в списках вимерлих.
З 1941 року про неї не було взагалі ніяких звісток. Втім і до 1941 року достовірні тільки 8 знахідок: 5 в 19-м столітті і 3 - в двадцятому. А тут як сніг на голову відразу 12 ... мінімум! І живих!
Ось ця пропаща!
Синьоока земляна горлиця, Columbina cyanopis.
штат Мінас-Жерайс, південно-східна Бразилія.

Важко передати словами ту радість, що охопила бразильських колег! І їх зрозуміти звичайно можна, така знахідка дорогого коштує!
Один з них Rafael Bessa поділився своїми емоціями у себе на сторінці ФБ. Як спочатку почув незнайомий голос, записав його, а потім підманив на програвання .... і мало не зімлів від радості, коли невідомий птах підлетів на запис голосу і виявився саме синьоокою земляною горлицею, .... не слухалися ноги і руки від почуттів, емоцій .... і мозок відмовлявся вірити ... і т. п.
Ну а нам цей випадок дає надію, що може десь в ще необстежених таємних куточках живуть ті, яких ми вже давно поховали, записали в чорні списки!

» Всі новини