ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КИТІВ І ДЕЛЬФІНІВ

23.07.2016

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КИТІВ І ДЕЛЬФІНІВ

 

Сьогодні, 23 липня, вже 30-й раз, відзначається Всесвітній день китів та дельфінів (World Whale Day). Цей День засновано 1986 року, на засіданні Міжнародна китобійна комісія (International Whaling Commission: IWC), яка після 200 років нещадного знищення ввела заборону на винищення цих тварин. З цього року китовий промисел визнаний незаконним. Заборона діє й до сьогодні, поширюючись також на продаж китового м’яса.

Спочатку заходи були спрямовані на порятунок і збереження популяції китів, але пізніше 23 липня стало своєрідним нагадуванням людині про необхідність збереження всіх морських ссавців.

Щорічно у цей день різноманітні природоохоронні організації різних країн проводять тематичні акції, присвячені питанням захисту китів і дельфінів. Іноді цього дня звучать заклики про захист інших видів тварин, які перебувають на межі повного вимирання.

Для України це свято має важливе значення, оскільки в Чорному і Азовському морях живуть популяції трьох дельфінів – дельфін звичайний, або білобочка (Delphinus delphis), морська свиня, або азовка (Phocoena phocoena) та афаліна (Tursiops truncatus). Усі вони занесені до Червоної книги України та Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.


 

» Всі новини