КОМАНДА TEXAS A & M UNIVERSITY ВІДКРИВАЄ ТРИ НОВИХ ВИДІВ ПТАХІВ В АФРИЦІ

26.11.2016

КОМАНДА TEXAS A & M UNIVERSITY ВІДКРИВАЄ ТРИ НОВИХ ВИДІВ ПТАХІВ В АФРИЦІ

 

COLLEGE STATION – Техаська команда А & M University виявила три раніше не відомих види птахів, і там цілком може бути й більше, сказав лідер команди.

Доктор Гері Велкер, професор і куратор птахів у департаменті наук про дику природу та рибальство в Техасі А & M University, College Station, очолював недавнє відкриття трьох подібних африканських птахів, які живуть у безпосередній близькості, але це різні види, які розділяються за відсутністю спільних генів.

Г. Велкер головний автор статті, опублікованої недавно в науковому журналі Systematics and Biodiversity. «Відкриття цих трьох нових видів є хорошим прикладом кількості потенційно прихованого різноманіття, що живе в афротропічних лісах. Наш доказ прямо суперечить твердженням попередніх досліджень, які зазначають, що в афротропічних лісах є статичні місця, де повільно відбувається еволюційна диверсифікація».

«Області поширення згадували як «музеї» різноманітності, що вважали, через значну подібність птахів, які виглядають однаково. Тому й стверджували, що  ймовірно, це були одні й ті ж види. Проте ми цю точку зору вважаємо помилковою».

Г. Велкер сказав, що два з трьох птахів, виглядають досить схожими один на одного, на перший погляд, вони живуть у безпосередній близькості один до одного і в місцевості, яка відчуває нестачу значних географічних бар’єрів, як правило, пов’язаних з формуванням нових видів. Незважаючи на це, птахи не поділяють генетичний склад, а їх зовнішній вигляд дійсно дещо відрізняється, коли уважно проаналізувати.

Г. Велкер описав три нових види як лісові вільшанки з роду Stiphrornis; два з Західної Африки і один з басейну річки Конго. «Кожен з трьох являє собою чітку лінію, обґрунтовану на генетичному аналізі» сказав він. «Три види додатково відрізняються від вже відомих птахів роду ясними відмінності в зовнішньому вигляді крил і довжини хвоста, у тонких відмінностях оперення; один вид, має також відмінну пісню».

Г. Воелкер наголосив, що багато хто з птахів цих видів виглядають дуже подібно; там не було багато досліджень, проведених історично, щоб виявити ці насправді різні види. Ця відсутність досліджень також означає, що небагато збереглося ДНК для генетичного аналізу, та й ті зразки, які доступні, досить старі.

Проте, останнім часом збори його команди в Африці дозволили додати обмежений генетичний матеріал, ще у кілька інших музеїв, що, у свою чергу, дозволило їм вирішити питання диверсифікації видів.

«Повна відсутність зразків птахів з афротропічних рівнинних лісів, ймовірно, робили неможливим відкриття будь-якої кількості нових видів» сказав він. «Це говорить про те, що відсутність вибірки у регіоні, а не відсутність явних змін птахів, є одним з ключових чинників у повноцінному документуванні пташиного біорізноманіття рівнинних лісів».

За допомогою генетичного аналізу і ретельної оцінки відмінностей в оперенні та зовнішньому вигляді, що полегшується музейними зразками, команда змогла визначити три лінії нових видів.

Вони названі Stiphrornis dahomeyensis або Dahomey Forest Robin виявлений у Беніні і центральній області Гани, Stiphrornis inexpectatus або Ghana Forest Robin, зібраний у Бронг-Ахафо і центральних районах Гани та Stiphrornis rudderi чи Rudder’s Forest Robin виявлений уздовж ріки Конго поблизу Кісангані в Демократичній Республіці Конго.

Реферат журнальної статті, «Три нових види Stiphrornis (Aves: Muscicapidae) з афротропіків, молекулярно філогенетична оцінка роду» доступний разом зі списком співавторів за адресою: http://bit.ly/2dPkbvm. Перегляд музейних зразків двох птахів: http://bit.ly/2eKbs21.

 

Writer: Steve Byrns, 325-653-4576, s-byrns@tamu.edu

» Всі новини