СКАМ᾿ЯНІЛОСТІ ПОКАЗУЮТЬ, ЩО ПАПУГИ РИЗИКНУЛИ ЖИТИ В СИБІРУ

28.11.2016

СКАМ᾿ЯНІЛОСТІ ПОКАЗУЮТЬ, ЩО ПАПУГИ РИЗИКНУЛИ ЖИТИ В СИБІРУ

Говорячи фразою Монті Пайcона (Monty Python), цей птах перестав існувати і відправився на зустріч з творцем.

Сучасні папуги надають перевагу тропікам, проте скам᾿янілості показують, що колись вони жили так далеко на півночі, аж у Сибіру.

Але мертвий папуга, про якого йде мова, здивував науковців тим, що покинув свій тлінний світ у Сибіру 16 млн. років тому.

Це вперше викопні рештки папуги знайдені в цьому регіоні і спонукають припускати, що тропічні птахи колись були широкопоширеними в Євразії.

Окрема кістка ноги з острова на озері Байкал належала невеликому птаху з кінця раннього міоцену 16-18 млн. років тому. Викопні рештки жодного іншого папуги не були знайдені так далеко на півночі. Знахідка підтверджує теорію, що предки сучасних папуг мігрували з Азії до Північної Америки через сухопутний міст Берінга, який колись сполучав два континенти.

Сьогодні папуги, чи папугоподібні, налічують майже 400 видів, які населяють тропічні та субтропічні регіони по всьому світі.

Канд. біол. наук Нікіта Зєлєнєв з Російської Академії наук у Москві написав в листах біологічного журналу Королівського товариства (Royal Society journal Biology Letters): “Наявність папуг так далеко на півночі, аж у Сибіру підтверджує їх широке географічне поширення в Азії в міоцені та може мати наслідки для історичної біогеграфії над родини Psittacoidea”.

Він додав: “Поширення папуг через Берингію (Beringia) протягом кінця раннього міоцену не зовсім неочікуване”.

"Сьогодні колібрі, які також мають в основному тропічне поширення, сягнули так далеко на північ як Аляска, тому протягом найтепліших фаз міоцену поширення папуг далі на північ в Азії є ймовірно можливим”.


 

» Всі новини