13 ВИДІВ ПТАХІВ, ОГОЛОШЕНІ ВИМЕРЛИМИ

01.01.2017

13 ВИДІВ ПТАХІВ, ОГОЛОШЕНІ ВИМЕРЛИМИ

 

Всі ці види були визнані наукою, але це було занадто пізно, щоб врятувати їх

By John R. Platt on December 8, 2016 «SCIENTIFIC AMERICAN»

The views expressed are those of the author(s) and are not necessarily those of Scientific American.

 

Понад 740 нових визнаних видів птахів були додані до Червоного списку МСОП, які перебувають під загрозою зникнення сьогодні, в тому числі 13 видів, які були визначені після того, як вони припинили своє існування. Всі 13 визнані вимерлими.

Список вимерлих видів включає Pipilo naufragus, Foudia delloni, Aplonis ulietensis, Loxops wolstenholmei, Himatione fraithii, Acrocephalus astrolabii, Acrocephalus nijoi, Pyrocephalus dubius, Acrocephalus musae, Zosterops semiflavus, Akialoa stejnegeri, Akialoa lanaiensis і Acrocephalus yamashinae.

Згідно МСОП, усі 13 з цих втрачених видів птахів, раніше вважали підвидами, вони жили на островах, та, ймовірно, були знищені інвазивними видами, такими як щурі та коти. Більшість з них, ймовірно, зникли давно і не були належним чином класифіковані у Червоній книзі МСОП. Проте, деякі з видів, мабуть, зникли протягом останніх 50 років. Acrocephalus yamashinae, наприклад, в останній раз спостерігали в 1970-х роках на островах Маріанського архіпелагу. Інший Маріанський вид, Acrocephalus nijoi, зник приблизно до 1995 року.

Жодне з цих вимирань не повинно стати несподіванкою, оскільки відомості про них були представлені у науковій літературі протягом останніх кількох років. Himatione fraithii, наприклад, був, нарешті, оголошений окремим видом Союзом американських орнітологів у 2015 році після відповідних таксономічних ревізій. Цей гавайський птах, один з видів, якого раніше вважали підвидом, ймовірно, вимер на початку 20-го століття після того, як завезли кроликів, які з᾿їли всю рослинність острова Лайсан.

Проте, колективний акт про оголошення 13 вимирань відразу ж тягне за собою потужний вплив. Цілком ймовірно, що вони не будуть самотні. Офіс МСОП повідомив, що 11 % з 742 нововизнаних видів птахів знаходяться під загрозою зникнення через такі фактори, як незаконна торгівля, нестійке сільське господарство, лісозаготівлі та вплив інвазивних видів. Все це показує, чому життєво важливо, зберегти тварин на рівні видів та підвидів.

Це оновлення Червоного списку МСОП також включає в себе кілька інших частин поганих новин, які отримали назву «Зникнення. Зворотний відлік». Так жирафу (Giraffa camelopardalis) внесено до списку МСОП у категорію – схильні до ризику зникнення через надмірне браконьєрство і втрату місць проживання; у той час, африканський сірий жако (Psittacus erithacus) – жертва вирубки лісів і незаконної торгівлі домашнім улюбленцем.

Проте, не всі новини похмурі. Два види, які раніше оголошені вимерлими, виявлені наново. У той же час, кілька інших видів поліпшують свій охоронний статус. Зокрема, кілька видів островних птахів, такі як азорський снігур (Pyrrhula murina), сивка Святої Єлени (Charadrius sanctaehelenae) і білоочка Сейшельських островів (Zosterops modestus) – як доказ, що при наявності підтримки, за певний час, зникаючі види можуть бути збережені.


 

» Всі новини