БІОЛОГИ НАВЧИЛИСЯ РОЗУМІТИ МОВУ КАЖАНІВ

05.01.2017

БІОЛОГИ НАВЧИЛИСЯ РОЗУМІТИ МОВУ КАЖАНІВ

 

текст: Олександр Храмов / Infox.ru

 

Вчені з’ясували, що звуки кажанів – це не просто складний набір криків. Навпаки, ці тварини повідомляють один одному осмислену інформацію про себе і ситуації, що склалися.

Результати дослідження, проведеного ізраїльськими фахівцями з Університету Тель-Авіва, опубліковані в журналі Scientific Reports.

Багато кажанів – це соціальні тварини, які утворюють великі колонії. Однак людина, наблизившись до такої колонії, чує тільки писк і крики. Автори статті спробували з᾿ясувати, як багато інформації зашифровано в цих звуках.

Як модельний об᾿єкт обрано єгипетських летючих собак, які відрізняються високою соціальністю і живуть у багатотисячних скупченнях. Автори статті відловили 22 представники цього виду в одній з ізраїльських печер і помістили їх у спеціальну акустичну камеру.

Переговори кажанів записували протягом 75 днів, за цей час вони встигли видати понад 15 000 сигналів. За допомогою комп᾿ютерного алгоритму вдалося з᾿ясувати, що кожен сигнал містить не тільки позивні тієї особини, від якої він виходить, але і інформацію про адресата, подібно до того, як ми, перш ніж до когось звернутися, вигукуємо його по імені.

Найчастіше кажани обмінюються сигналами під час агресивних взаємодій. Проте, за характером звуків біологи навчилися відрізняти, про що «сперечаються» тварини в тому чи іншому випадку – наприклад, не поділили вони їжу, або ж місце для ночівлі. Більше того, з᾿ясувалося, що кажани з різними інтонаціями звертаються до своїх друзів і ворогів.

«Ми виявили, що кажани конфліктують з приводу місця сну, спарювання, їжі або просто заради самого конфлікту. На наш подив, за звуками ми навчилися розрізняти всі ці ситуації в повній темряві, і, без сумніву, самі кажани здатні витягувати зі своїх сигналів ще більше інформації з більшою ретельністю », – пояснив професор Йосі Йовель, співавтор статті.


 

» Всі новини