БІОЛОГИ ВІДКРИЛИ НОВИЙ ВИД ГІГАНТСЬКИХ ВОСЬМИНОГІВ

09.01.2018

БІОЛОГИ ВІДКРИЛИ НОВИЙ ВИД ГІГАНТСЬКИХ ВОСЬМИНОГІВ

 

Гігантські восьминоги Enteroctopus dofleini, які мешкають у північних районах Тихого океану, не найбільші головоногі на Землі. Втім, деякі екземпляри можуть виростати до декількох метрів і важити до 50 кг. Нове дослідження американських біологів показало, що насправді під «парасолькою» гігантських восьминогів досі були об'єднані два абсолютно різних види молюсків. Про це Девід Шіл (David Scheel) і його колеги з Університету Аляска-Пацифік пишуть у статті, опублікованій журналом American Malacological Bulletin.

Люди виловлюють гігантських восьминогів вже багато століть, але до цього часу не помічали різницю між ними. Однак генетичний аналіз, проведений Девідом Шілом і Натаном Холенбергом (Nathan Hollenbeck), підтвердив, що на самій півночі Тихого океану, в районі Аляски і Берингового моря мешкає окремий вид восьминогів. Вони вважають за краще не тільки холодні, але й більш глибокі води, тому рідше трапляються на очі пірнальникам. Учені вказують і на інші відмінності в зовнішньому вигляді, анатомії та пігментації молюсків.

З 21 екземпляра, виловлених рибалками на Алясці, які потрапили до рук учених, близько третини (шість екземплярів) віднесені до нового виду. Найбільшою з них виявилася самка масою 2,15 кг. Поки що вчені не можуть оцінити навіть приблизну чисельність цих восьминогів. Вид ще не отримав і назви, хоча родове ім'я у нього буде, мабуть, тим же - Enteroctopus.


 

» Всі новини