НАЙМЕНШУ МУХУ – НАЗВАЛИ НА ЧЕСТЬ АРНОЛЬДА ШВАРЦЕНЕГГЕРА

27.01.2018

НАЙМЕНШУ МУХУ – НАЗВАЛИ НА ЧЕСТЬ АРНОЛЬДА ШВАРЦЕНЕГГЕРА

 

Існує немало різних родин комах з широким розмаїттям форм тіла та способами життя. Можливість виявити новий, химерний вид, або той, який має надзвичайно спеціалізовану поведінку щодо харчування особливо існує у тропічних лісах. Мухи фориди, чи як їх ще називають – горбатки трапляються практично скрізь на планеті. Вони мають надзвичайно багато  пристосувань і широкий спектр джерел їжі. Незважаючи на те, що їх зазвичай називають сміттярами, з кількома паразитичними видами, це узагальнення є хибним. Загальноприйнята назва "сміттяр", закріплена за форидами, грунтується, в основному, на всюдисущності та значній кількості мух виду мегаселіа Скаляріс (Loew, 1866), що є космополітом й синантропом (Disney 2008). На підставі сучасних знань, фориди насправді є переважно паразитоїдами. Вони складають третю за величиною групу паразитоїдних Двокрилих Diptera, після Тахин Tachinidae і Дзюрчалок Bombyliidae. Тим не менше, спосіб життя більшості форидних видів досі невідомий.

Новий вид мух виявлений ентомологом з Музею природної історії Лос-Анджелеса Брайаном Брауном, названо в честь Арнольда Шварценеггера.

Муха, яка є найменшою в світі, має збільшені передні ноги, схожі на біцепси, звідси і порівняння з кінозіркою. З іншого боку, інші ноги і крила мухи здаються занадто маленькими.

«Як тільки я побачив ці опуклі ноги, я зрозумів, що повинен був назвати муху в честь Арнольда», – сказав Брайан Браун.

«Мало того, що він велика культурна ікона і важлива людина в політичній сфері, його автобіографія дала мені деяку надію на те, що я зможу поліпшити своє тіло», – повідомив учений.

Незважаючи на незвичайні збільшені ноги, Megapropodiphora arnoldi gen. n., sp. n. є крихітною, розміром всього 0,395 мм. Вона менша, ніж попередня найменша муха розміром 0,4 мм, Euryplatea nanaknihali з Таїланду, яка також була виявлена Б. Брауном.

Megapropodiphora аrnoldi виявлена в бразильській Амазонці поблизу Манауса, але, оскільки вона така мала, тому знайдений лише один екземпляр.

Грунтуючись на своїх характеристиках, Б. Браун вважає, що виявлена муха – це тип паразитоїдів – комаха, личинки якої живуть як паразити, які в кінцевому підсумку вбивають своїх господарів, – які, ймовірно, живуть у мурахах або термітах.


 

» Всі новини