ЯПОНСЬКІ БІОЛОГИ ОПИСАЛИ НОВИЙ ВИД КИТІВ

19.09.2019

ЯПОНСЬКІ БІОЛОГИ ОПИСАЛИ НОВИЙ ВИД КИТІВ

Кожного року вчені описують чимало нових видів тварин і рослин. Як правило, всі вони малі та малопомітні: усі великі істоти відкриті вже давно, і виявлення кожного нового виду приматів, плазунів чи птахів є досить помітною подією. Саме тому неймовірною виступає знахідка біологів Японії та США.

У морі, біля північного узбережжя Хоккайдо, найпівнічнішого з великих японських островів, в рибальські сіти потрапили шість незвичних китоподібних. Місцеві рибалки не раз повідомляли про подібних тварин, однак лише тепер вчені змогли вивчити їх уважно і знайти низку ознак, які вказують, що цих китів необхідно віднести до самостійного виду. Колись їх вважали китами-плавунами Berardius bairdii, однак тепер в цьому роду з'явився ще один вид – Berardius minimus.

Ці тварини належать до дзьоборилих – стародавньої та загадкової групи зубатих китів – і, відповідно, мають вузьке рило «дзьоб», що нагадує дельфіняче. Їхня довжина тіла становить 6,2-6,9 метри, тоді як близькі до них B. bairdii виростають до 10 метрів, та й форма тіла їх помітно відрізняється. Шкіра майже цілком чорна, з окремими сірими плямами.

На жаль, вчені поки занадто мало знають про цей рідкісний вид китоподібних. Серед спійманих тварин не було жодної дорослої самки, так що не зрозуміло, як виглядають і яких розмірів досягають вони. Проте автори продовжують роботу і обіцяють краще розібратися в біології загадкових китів, а можливо, відкрити і нові невідомі види, які до цього часу ховаються в глибинах.

Стаття опублікована в журналі Scientific Reports

» Всі новини