НОВІ ВИДИ СПІВОЧИХ ПТАХІВ, ВИЯВЛЕНІ НА ОСТРОВАХ ІНДОНЕЗІЇ

29.01.2020

НОВІ ВИДИ СПІВОЧИХ ПТАХІВ, ВИЯВЛЕНІ НА ОСТРОВАХ ІНДОНЕЗІЇ

 

13/01/2020

By Natalie Parletta

 

Захоплені трьома найбільш географічно ізольованими індонезійськими островами Валласа, відомими своїм унікальним і багатим біорізноманіттям, дослідники виявили 10 нових видів і підвидів співочих птахів. Знайдені на віддалених островах Таліабу, Пеленга та Батудака птахи, біля північно-східного узбережжя більшого острова Сулавесі, описані в журналі Science. Це найбільша кількість нових видів, названих в регіоні такого розміру за понад століття.

«Птахи настільки відомі порівняно з іншими тваринами, що було великою несподіванкою знайти п’ять нових видів і п’ять підвидів у такій обмеженій географічній зоні», - каже головний автор Франк Рейндт з Національного університету Сінгапуру. На Землі виявлено близько 11 000 видів птахів, і за оцінками Рейндта, у всьому світі може бути ще 100 неописаних.

Після відкриття маленьких пернатих 2009 року, він отримати дозвіл, дістатися до важких островів і піднятися в гори для виявлення нових видів. До складу команди входили Деві Правіраділага та інші з наукового центру Цибінонг в Індонезії. «Двох птахів почули задовго до того, як я зміг поглянути на них. В одному випадку Locustella portenta – мені знадобилося більше тижня після першого почуття голосу, щоб нарешті його побачити, бо вони дуже скритні”.

Інші нові види, виявлені на Таліабу виявлені на більших висотах і названі Myzomela wahe та Phylloscopus emilsalimi. Також виявлено три підвиди: Phyllergates cucullatus sulanus, Turdus poliocephalus sukahujan та Ficedula hyperythra betinabiru.

Поруч з Пеленгом вони знайшли два нові види, названі Rhipidura habibiei та Phylloscopus suaramerdu, та один новий підвид, Phyllergates cucullatus relictus.

Трохи далі на Батудака був визначений один новий підвид: Cyornis omissus omississimus.

Ці три острови дослідники обрали, тому що орнітологи їх значною мірою не помічали. Ще одна ключова причина їх зосередженості на Таліабу та Пеленгу – це глибоке море між ними та Сулавесі, незважаючи на їхню географічну близькість до головного острова. "Глибина моря є важливим і довго занедбаним фактором для визначення чіткості наземних спільнот острова", - пишуть вони.

У відповідному коментарі Джонатан Кеннеді з Університету Шеффілда (Великобританія) та Джон Фельдсо, з Копенгагенського університету (Данія) відзначають важливість відображення глобального різноманіття видів – особливо у віддалених регіонах – для розуміння того, як розвивалося життя. Зважаючи на те, що понад 80% видів землі досі не описані, це також є критичним для оцінки втрат біорізноманіття та заохочення зусиль до їхнього збереження, пише він.

Практично кожна людина на планеті зараз має усвідомлювати, що наша планета перебуває в кризі, вважає Райндт, з її величезною постійною втратою біорізноманіття. Ці острови не є винятком, оскільки вони зазнають "бурхливого знищення лісу" від вирубки та пожеж. «У нас є обмежені ресурси для боротьби з цим, - додає він, - але для збереження біорізноманіття ми повинні знати, де воно знаходиться. "Які острови мають безліч ендемічних видів, які варто оберігати, порівняно з островами, які не є особливо унікальними? Світ потребує ренесансу у виявленні біорізноманіття та швидко, перш ніж деякі з цих видів вимрнуть. "

» Всі новини