У ЗАХІДНІЙ АФРИЦІ ВІДКРИТО НОВИЙ ВИД КАЖАНІВ

10.03.2021

У ЗАХІДНІЙ АФРИЦІ ВІДКРИТО НОВИЙ ВИД КАЖАНІВ

 

Група вчених під керівництвом відомого зоолога Ненсі Сіммонс (Nancy Simmons) з Американського музею природної історії в Нью-Йорку описала невідомий раніше вид кажанів, який живе в горах Німба у Гвінеї (Африка).

Експедиція вчених з Гвінеї, США і Німеччини у 2018 і 2019 роках обстежила природні печери і покинуті штольні в північній частині гірського хребта Німба, поблизу кордону Гвінеї з Кот-д'Івуаром. Метою експедиції було вивчення видового складу кажанів. Особливу цікавість викликав підковогуб Ламотта (Hipposideros lamottei), поширений тільки в горах Німба і визнаний Міжнародним союзом охорони природи видом, що знаходиться під загрозою зникнення. Значна частина підковогубів живе у штольнях, які люди перестали використовувати з 1980-х років. Зараз багато штолень знаходяться під загрозою руйнування, і рідкісний вид може втратити місце свого існування.

Але поряд з підковогубами Ламотта вчені зустріли кажанів, зовсім не схожих ні на підковогубів, ні на будь-якій іншій вид, що трапляється в цьому регіоні. Вони належать до роду нічниць (Myotis). У світі налічують понад 120 видів нічниць, але лише одинадцять мешкають в континентальній Африці, і тільки вісім з них поширені в тропічній зоні південніше Сахари.

«Як тільки я подивилася на них, я переконалася, що це щось нове, - сказала Ненсі Сіммонс. - Потім почався довгий шлях документування та збору всіх даних, необхідних, щоб показати, що ці кажани дійсно не схожі на будь-які інші відомі види». З урахуванням морфологічних, морфометричних, ехолокаційних і генетичних даних, у тому числі порівняння з екземплярами з музейних колекцій, вчені дали опис нового виду, який вони назвали Myotis nimbaensis в честь гірського хребта, на якому він мешкає. Після підковогуба Ламотта це вже другий вид, який трапляється тільки у горах Німба.

Новий вид виявився порівняно великим за мірками нічниць: загальна довжина - 11,16-11,63 см, вага - 15,5-17 м. «Це приголомшливе тварина. У нього яскраво-помаранчеве хутро, і оскільки він настільки незвичний, ми зрозуміли, що він не описаний досі. Відкриття нового ссавця – рідкість. Це було моєю мрією з дитинства», - каже Уініфред Фрік (Winifred Frick) з товариства Bat Conservation International і Каліфорнійського університету в Санта-Круз.

Опис Myotis nimbaensis опубліковано в журналі American Museum Novitates

» Всі новини