ВІДШУКАННИЙ ЧЕРЕЗ 140 РОКІВ…

22.11.2022

Голуб ПАЛОМА Otidiphaps nobilis, або як його ще називають голуб-фазан, з яскравим забарвленням оперення залишався загадкою більше століття після того, як його вперше – і востаннє – спостерігали дослідники у 1882 році.

Птах живе на острові Фергюссон, недалеко від узбережжя південно-східної Папуа-Нової Гвінеї. Саме туди у вересні прибула група дослідників з Національного музею Папуа-Нової Гвінеї, Корнельської лабораторії орнітології та Американської організації охорони птахів, сподіваючись виявити птаха.

Згідно з re:Wild, команда поспілкувалася з місцевими жителями аби вони допомогли встановити фотопастки, які можуть зафіксувати птаха. Майже місяць команда не мала доказів існування птаха. Але всього за два дні до того, як дослідники мали залишити острів, Джордан Боерсма, докторант Корнельської лабораторії орнітології та один із керівників експедиційної групи, переглядав запис камери, коли був «приголомшений», побачивши птаха, який проходить повз камеру.

«Після місяця пошуків, побачивши ці перші фотографії паломи, ми відчували себе так, ніби знайшли єдинорога», – сказав  у заяві Джон С. Міттермаєр, директор програми пошуку втрачених птахів в American Bird Conservancy.

Це друга  дослідницька група, яка  після 2019 року намагалася знайти цього птаха.

Дослідники приписали свій успіх місцевому мисливцю Августину Грегорі, який розповів їм, що бачив наземного птаха в районі з крутими хребтами і чув його крики. Потім команда вирушила в густий лісовий район острова, де вони розмістили камеру на хребті висотою 3200 футів біля річки, де й було відзняте зображення.

Про палому відомо небагато – популяція виду не визначена, але Міжнародним союзом охорони природи його внесено до списку тих, що знаходяться під загрозою зникнення. Станом на липень 2021 року його орієнтовна чисельність становила від 50 до 249 особин.

Згідно з глобальною природоохоронною програмою EDGE of Existence, дослідники підозрюють, що популяція виду скоротилася через вирубку та втрату лісового середовища.

Природоохоронці сподіваються, що підтвердження існування паломи дасть надію іншим птахам, яких не бачили десятиліттями. Команда сподівається повернутися на острів Фергюссон, щоб перевірити та оцінити популяцію виду.

Опубліковано: USA TODAY 20.11.2022 Jordan Mendoza

 

» Всі новини