НОВИЙ ВИД АВСТРАЛІЙСЬКОЇ БДЖОЛИ, ОПИСАНОЇ У 2022 РОЦІ, МАЄ МОРДУ, СХОЖУ НА СОБАЧУ

26.01.2023

НОВИЙ ВИД АВСТРАЛІЙСЬКОЇ БДЖОЛИ, ОПИСАНОЇ У 2022 РОЦІ, МАЄ МОРДУ, СХОЖУ НА СОБАЧУ

 

Дослідники з Університету Кертіна виявили новий місцевий вид бджіл під назвою Leioproctus zephyr, який виявили у бушах Перта.

Новий вид був названий на честь собаки автора дослідження, доктора Кіта Прендергаста, саме тому, що бджола має собачу морду, завдяки витягнутому гребеню на кліпеусі – хітиновій пластини на голові. Як розповів учений: «Коли я вперше досліджував зразки, які я зібрав під час докторського дослідження, щоб виявити різноманіття місцевих бджіл в урбанізованих регіонах південно-західної точки у Західній Австралії, мене миттєво зацікавило дуже незвичайне обличчя бджоли», — сказав Прендерграст. «Коли я пішов його ідентифікувати, я виявив, що він не відповідає жодному описаному виду, і я був упевнений, що якби це був відомий вид, його було б досить легко ідентифікувати, враховуючи, наскільки він незвичайний на вигляд».

Виявляється, що кКілька зразків Leioproctus zephyr були зібрані та збережені в ентомологічній колекції Музею Західної Австралії ще у 1979 році, але унікальний вид бджіл ніколи не був науково описаний.

Цей нещодавно ідентифікований вид бджіл має дуже обмежене поширення, і його спостерігали лише в семи місцях на південному заході Західної Австралії (їх оригінальне місцезнаходження також не було описане).

Вони харчуються двома видами рослин джексонії і, згідно з дослідженням Прендергаста, повністю були відсутні в житлових садах і присутні лише в п’яти досліджених міських чагарникових районах.

Цей вид тісно пов’язаний з іншими видами Leioproctus, групи місцевих бджіл із родини Colletidae. 200 видів бджіл належать до групи Leioproctus і описані як пухнасті, зазвичай чорні (хоча деякі мають оранжево-червоне або металево-синє, зелене, золоте або червоне черевце) і мають розміри «від 4 до 16 мм».

Ви можете прочитати про Leioproctus zephyr в Journal of Hymenoptera Research.

Загалом, за оцінками вчених, тільки в Австралії мешкає понад дві тисячі ендемічних видів бджіл. І багато з них ще не описані.

 

» Всі новини