LAMARCKDROMIA BEAGLE — НОВИЙ ВИД КРАБА-ГУБКИ З АВСТРАЛІЇ

15.02.2023

LAMARCKDROMIA BEAGLE — НОВИЙ ВИД КРАБА-ГУБКИ З АВСТРАЛІЇ

 

Новий вид краба був описаний після того, як його викинуло на пляж в Австралії. Пухнасте створіння, яке назвали біглем, знайшла сім’я, яка передала його до Музею Західної Австралії для ідентифікації. Краби-губки самі по собі не є чимось новим: існує 40 родів крабів-губок, які живуть у тропічних і помірних океанах, але при детальному огляді цієї тварини та раніше зібраних музейних зразків виявилося, що це новий, окремий вид.

Краби-губки використовують живих губок як для маскування, так і для захисту. Коли знайдено відповідну губку, краб обрізає її, щоб краще підпасувати до панцира, перш ніж постійно тримати її задніми лапами. Тип і колір губки можуть сильно відрізнятися залежно від виду краба та місцевості. Такий представник як Dromia personata навіть використовує колонії поліпів Parazoanthus. У випадку з губками вони не прикріплюються до панцира краба, але вважається, що їх токсичність також допомагає крабам уникнути хижаків.

Як ви, напевно, здогадалися, Lamarckdromia beagle отримав назву свого виду на честь корабля Чарльза Дарвіна «Beagle», на якому він подорожував у 1830-х роках, збираючи дані, що привели до його теорії еволюції. Lamarckdromia beagle став третім видом у роді Lamarckdromia, але не єдиним зразком. Переглядаючи свою колекцію зразків краба-губки, музей знайшов ще один, який був зібраний у 1925 році, оглянув його та перекласифікував.

Доктор Ендрю Хозі є куратором ракоподібних і червів у Музеї Західної Австралії займався перевіркою колекційних зразків, а Колін Маклей — морський біолог, який працює в Кентерберійському університеті в Новій Зеландії описав цей новий вид.

Публікація у журналі: Zootaxa 5129(3):301-355, April 2022

 

» Всі новини