Великий фрегат (Fregata minor) здатний літати протягом кількох місяців підряд

17.11.2016

http://phys.org/news/2016-07-great-frigate-birds-months.html

 
Великий фрегат (Fregata minor) здатний літати протягом кількох місяців підряд

 

Bob Yirka від 1 липня 2016 року

(Підпис фотографії). Ювенільний фрегат. Актив: Henri Weimerskirch CEBC CNRS

 

(сайт Phys.org) — невелика команда дослідників з Франції, Великобританії, Канади та Німеччини дослідила, що великий фрегат (Fregata minor) здатний перебувати в повітрі до двох місяців без перерви. В їхній статті, опублікованій в журналі Science, команда описує як вони, в рамках дворічного дослідження, прикріпили датчики на кількох птахів, що саме вони виявили і навіть запропонували деякі ідеї про те, як птахи примудряються спати. Raymond Huey та Curtis Deutsch, з Вашинтонгським університетом у штаті Вашингтон, в тому самому випуску журналу пропонують рисунок перспективи на зроблену командою роботу.

Щоб більше дізнатися про птахів, команда виловила декілька особин протягом нечастих і коротких зупинок на суші — вони тримали їх рівно стільки часу, скільки необхідно, щоб прикріпити дуже легкі трансмітери, які здатні моніторити  GPS місцерозміщення, висоту над рівнем моря, частоту серцебиття та прискорення в будь-якому напрямку. Це дозволило їм відслідкувати рух різних птахів і розрахувати скільки енергії вони витрачають.

При аналізі даних, дослідники виявили, що птахи були здатні перебувати в повітрі так довго з двох причин: першою є та, що птахи здатні витрачати дуже мало енергії через те, що вони використовують висхідні повітряні потоки, які тримають їх у повітрі. Другою причиною є те, що під час годування, вони просто пікірують з повітря щоб зловити рибу, яка вистрибнула з води, рятуючись від хижака. Однак фрегати повинні бути уважними, тому, що їхні крила не є водонепроникними.

Рисуючи схеми їхніх польотів, команда виявила, що птахи долають надзвичайно великі відстані — іноді до 250 миль (402 км) за один день. Вони також дослідили, що при потребі птахи можуть використувати інший тип висхідних повітряних потоків, коли вони залітають під купчасті хмари і дуже швидко піднімаються вгору (до 5 м/с) без потреби змахувати крилами жодного разу. Таке несподіване піднімання може винести їх на висоту до 4 тис. м, коли повітря є надзвичайно розріджене і температура низькою. Звідти вони можуть ширяти вниз аж доки не досягнуть іншого повітряного потоку.

(Підпис відео). Актив: Aurelien Prudor / Henri Weimerskirch CEBC CNRS.

Птахи живуть у повітряному просторі над Тихим та Індійським океанами, що означає, що вони піддаються штилям, але вони знайшли, що і виявила команда, засіб справитися з цим — вони просто тримаються неподалік країв штилевих смуг, використовуючи можливість висхідних повітряних потоків у невеликих хмарах, які утворюються на краях.

Птахи здатні ширяти настільки добре, зазначає команда, тому, що вони мають найменшу вагу тіла розподілену на загальну площу крил будь-якого птаха. Вони також запропонували, що птахи фактично можуть спати лише протягом кількох хвилин підряд в час, коли вони без зусиль несуться вгору в хмари.

Більше інформації: H. Weimerskirch et al. Фрегати відслідковують атмосферні умови протягом тривалих перельотів через океан. Наука (2016).

Резюме.

Розуміння як тварини реагують на атмосферні умови в просторі є критично важливим для розуміння еволюції стратегії польоту та міграцій на далекі відстані. Ми досліджували трьохмірний рух та енергетику великого фрегата (Fregata minor) та показали, що вони можуть перебувати в повітрі місяцями протягом польотів через океан. Щоб це зробити, птахи слідують за краями штилевих смуг, щоб використати сприятливі вітри та сильну конвекцію. Локально, вони мають політ типу американських гірок, використовуючи висхідні потоки теплого повітря та вітер, щоб високо ширяти (парить) в межах висоти смуги 50-600 м під купчастими хмарами, а тоді довго ширяти (планировать) при низькій затраті енергії. Щоб справитися з місцевим браком хмар та мати можливість ширяти вниз (планировать) на далекі відстані, птахи постійно піднімаються всередині купчастих хмар, використовуючи їхні сильні висхідні повітряні потоки і тоді можуть досягнути висоти 4 000 м, де відмічена температура замерзання.

Стаття із журналу Science.

Читайте більше на сайті: http://phys.org/news/2016-07-great-frigate-birds-months.html#jCp.

» Всі новини